ULAŞIM

KERPE ALPER OTEL'E NASIL GELİNİR

İŞLETMEMİZİN YAKIN BÖLGELERE MESAFELERİ

İstanbul’a 140 km

Ankara’ya 360 km

Kocaeli’ne 50 km. mesafededir.

Kerpe’ye İstanbul’dan özel araçla yola çıkanlar otoyolu tercih ederlerse, İzmit’i tünelleri geçip kent içine girmeden, arkadan dolaşarak Kandıra yol ayrımına gelecekler. Buradan gişelerden geçtikten sonra İzmit otogar çıkışından Kandıra istikametine dönüp Shell akaryakıt istasyonu üzerinden aynı konfor aynı güzellikle bu defa 3 şeritli yapılan Kandıra yoluyla tatlı meyili çıkıp hafif ve zevkli virajlar eşliğinde orman içinden geçerek Kandıra’ya ulaşacaklar. Kandıra merkezden 10 km sonra yine asfalt yine yemyeşil bu defa 2 şeritli yoldan bu şirin tatil mahallesine cetvel gibi dümdüz bir yolla gireceksiniz. Bu güzergah motosiklet sürücüleri içinde tozsuz topraksız temiz zeminli, Kerpe’ye zevkli, manzaralı bir yol vaad ediyor.

Kerpe’ye yaklaşırken sebze, meyva, yoğurt, peynir, tere, roka, kıvırcık, taze soğan, ıspanak, pazı, köy yumurtasının satıldığı tezgahlar, bahçe dekorları ve çiçek satıcıları uğrak noktalarınız olabilir. Kerpe, İstanbul’dan çıkanlar için 1 saat 50 dakikada, İzmit’ten 35 dakikada ulaşabilecekleri mesafede bulunuyor. Hafta sonları günübirlik piknik yapmaya gelenler, yazlıklarında hafta sonu geçirmek isteyenlerin fazla oluşu nedeniyle güzergah boyunca araç konvoylarına rastlanıyor. Sürücülerin acemi ve yavaş seyreden araçlara karşı sabırlı ve dikkatli olmaları gerekiyor.

ÖZEL ARAÇ İSTANBUL’dan ULAŞIM

Kerpe’ye en kolay ulaşım TEM otoyolu üzerinden sağlanıyor.

TEM otoyolundan Kandıra gişelerinden çıktından sonra sola Kandıra istikametine dönülüyor. Kandıra yoluna girdikten sonra yaklaşık 50 km. düz devam ediyor ve Kerpe’ye ulaşıyorsunuz.

Kerpe, İstanbul arası yaklaşık 2 saat sürmektedir.

ÖZEL ARAÇ İLE ANKARA’dan ULAŞIM

Kerpe’ye en kolay ulaşım TEM otoyolu üzerinden sağlanıyor.

TEM otoyolundan Kandıra gişelerinden çıktından sonra sağa Kandıra istikametine dönülüyor. Kandıra yoluna girdikten sonra yaklaşık 50 km. düz devam ediyor ve Kerpe’ye ulaşıyorsunuz.

Kerpe, Ankara arası yaklaşık 5 saat sürmektedir.

Alternatif olarak Kerpe’ye sahil yolundan da ulaşabilirsiniz.

OTOBÜSLER İLE ULAŞIM

İstanbul’dan, Gürkan Turizm  ile Kandıra’ya geliniyor; Kandıra’dan ise minibüslerle Kerpe’ye ulaşıyorsunuz.

Yaz sezonunda Gürkan turizm direkt Kerpe'ye kadar geliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi otobüsleri İzmit Körfez'den Kerpe'ye Kadar yaz sezonunda gelmektedir.

Ankara’dan, İzmit’e gelmekte olan firmalar ile İzmit-Kocaeli Otobüs Terminaline geliyorsunuz, otobüs terminalinde indikten sonra Kandıra otobüsleri ile Kandıra’ya ulaşıyorsunuz. Kandıra’dan ise minibüs ile Kerpe’ye varıyorsunuz.

HAVA YOLUYLA ULAŞIM

Sabiha Gökçen Havaalanı Kerpe’ye 110 km. uzaklıkta, yaklaşık 1,5 saat’lik mesafededir.